Pedicure japoński – co to takiego?

Choć jego nazwa brzmi tajemniczo, pedicure japoński nie jest trudny do wykonania. Od dawna znajduje się w ofercie salonów kosmetycznych. To rozwiązanie dla osób, które chcą mieć piękne i zdrowe paznokcie u stóp. Na czym polega ten rodzaj pedicure?

Pedicure japoński – jak się go wykonuje

Jest to pedicure dedykowany osobom o łamliwych i zniszczonych paznokciach. Jego wykonanie polega na wtarciu w płytkę specjalnej pasty, która regeneruje ją i odżywia. Dzięki temu paznokcie są bardziej odporne na złamania i rozdwajanie. W przypadku pedicure japońskiego nie ma konieczności użycia bazy lub lakieru. Po wtarciu pasty na płytkę nakładany jest ochronny puder, który nadaje zdrowy, lekko różowy kolor.

Pedicure japoński w domu

Choć nie jest problemem znalezienie salonu posiadającego w ofercie tę usługę (w Warszawie swoje usługi oferuje chociażby ten: https://easynails.pl/uslugi/pedicure/pedicure-japonski/), wiele pań decyduje się na wykonanie pedicure japońskiego w domu. W tym przypadku dobrze jest zakupić specjalny zestaw składający się z pasty, pudru, polerek, pilniczków i ściereczki. Po skróceniu i zmatowieniu paznokci należy energicznie wetrzeć w nie zieloną pastę, a następnie puder. Nadmiar musi zostać zebrany ściereczką.

Podsumowanie

Pedicure japoński nie niszczy paznokci i jest alternatywą dla pań, których płytka jest w złym stanie po innych zabiegach kosmetycznych. Dzięki niemu stopy staną się piękniejsze i będzie je można z dumą eksponować.

Comments are closed.