Manicure hybrydowy – najczęściej popełniane błędy

Manicure hybrydowy to w ostatnich latach prawdziwy hit wśród wielbicielek zadbanych dłoni. Jest trwały, wspaniale podkreśla płytkę paznokcia, a na dodatek występuje w niezliczonej ilości kolorów. Decydując się na hybrydę na paznokciach, warto jednak postawić na renomowaną manikurzystkę. Po czym rozpoznać źle wykonany manicure hybrydowy?

Niewłaściwie przygotowana płytka paznokcia

Przygotowanie płytki to podstawa w manicure hybrydowym. Niezwykle istotne jest jej delikatne zmatowienie, a także bardzo dokładne odtłuszczenie. Do zmatowienia płytki służy najczęściej bloczek polerski, natomiast do odtłuszczenia stosuje się specjalne preparaty zwiększające jednocześnie przyczepność hybrydy. Przed wizytą u kosmetyczki, warto też sprawdzić jak wygląda jej galeria paznokci hybrydowych. Profesjonalna manikiurzystka chętnie chwali się swoją pracą. 

Zbyt duża ilość nakładanych produktów

Aby lakier hybrydowy wyglądał schludnie i profesjonalnie, należy nakładać bardzo cienkie warstwy:

  • bazy,
  • wzmacniacza,
  • lakieru,
  • topu.

W każdym przypadku wystarczy zaledwie niewielka ilość, aby dokładnie pokryć płytkę paznokcia. Jeśli osoba wykonująca manicure przesadzi z ilością produktów, wówczas lakier najprawdopodobniej się pomarszczy i zacznie odchodzić od płytki. Można się o tym przekonać oglądając zdjęcia paznokci hybrydowych, na których warstwa produktów jest za gruba.

Profesjonalnie wykonane paznokcie hybrydowe, galeria manikiurzystki z pewnością się nie powstydzi, dlatego stojąc przed wyborem salonu kosmetycznego warto zwracać uwagę na dotychczasowe wykonanie. 

Comments are closed.