Manicure francuski

Manicure francuski określany zamiennie jako french, to popularna forma zdobienia paznokci. Technika cechuje się dużą uniwersalnością, dlatego sprawdza się niemal na każdą okazję. Manicure francuski- na czym polega?

Manicure francuski to metoda polegająca na pomalowaniu płytki paznokcia naturalnym, jasnym kolorem. Zwykle jest to transparentny róż czy beżowy. Alternatywą są lakiery bezbarwne. Końcówka paznokci, wystająca poza opuszki palców, pokrywana jest białym kolorem. Nowoczesne odmiany tego stylu dopuszczają łączenie bardziej wyrazistych kolorów, np. żółta płytka i zielona końcówka paznokcia. To bardzo efektowne i oryginalne zdobienie.

Manicure francuski – co przygotować do samodzielnego wykonania?

Aby wykonać własnoręczny manicure, konieczne są odpowiednie akcesoria. Wszystkie dostępne w drogeriach stacjonarnych i internetowych. Do opracowywania skórek i płytki paznokcia potrzebne są: pilniczek, patyczek do skórek, środek zmiękczający skórki, preparat odtłuszczający (alternatywą jest zmywacz do paznokci). Po wstępnym przygotowaniu paznokci można przystąpić do ich malowania. W klasycznej wersji konieczne są: transparentny lakier w naturalnym kolorze oraz biały lakier. Aby końcówki miały precyzyjny kształt, można skorzystać z naklejanych pasków do manicure francuskiego.

Comments are closed.